Facebook

Mnoho z nás jej používá. Jedná se o nejvíce navštěvovanou sociální síť všech dob. Má přes 2 miliardy uživatelů a je přeložen do neuvěřitelných osmdesáti jazyků.
Za zakladatele je považován Marek Zuckerberg.  Původně měl sloužit pouze pro studenty Harvardovy univerzity, ale byl rozšířen na další univerzity a postupně se dostal prakticky všude.
ukazatel myši
Už v roce 2007 měl okolo 57 miliónů aktivních uživatelů. Opravdu velké číslo. Nyní si představte, že počet nových uživatelů se čím dál tím více zvětšuje.
Pro registraci je nutné vyplnit registrační formulář, díky kterému se můžete poté připojovat k různým skupinám a přidávat si nové kontakty, fotografie, statusy apod.
Na Facebooku můžete kromě komunikace se svými blízkými či přáteli také sledovat videa, různé události, místa a mnoho dalších užitečných věcí.

Skvělým doplňkem je Šťouchnutí. Pokud byste rádi někoho pošťouchli, ale nejste momentálně s ním, máte jedinečnou možnost.
Nabízí také spoustu aplikací, mezi které se řadí například různé hry, zábavné testy, mapky zemí, přání k Vánocům a mnoho dalších.

Ze statistik vyplývá, že denně se na Facebook nově přihlásí okolo 450 000 uživatelů.
Asi vás překvapí, že jej lze využít i v oblasti marketingu. Některé firmy zde nakupují fanoušky, aby působily větším dojmem a aby konkurence měla větší zájem.
facebook
Tak jako všechno, i na Facebook se snáší kritika a má to i své negativní důsledky. Lidé mohou být až příliš závislí a to může vést ž k reálné osamělosti. Určitě vás nepřekvapí takové jednání, jako když váš známý odejde z Facebooku a jsou na něj kladeny otázky a nepochopení ze strany kamarádů, proč vlastně odešel. To může být příklad závislosti ostatních. Často se ale stává, že takový člověk poté trpí abstinenčními příznaky a na Facebook se vrátí.
Co se jedná strany kritiky, je velmi kritizován pro nedostatečnou ochranu soukromí
a kyberšikaně.