Zboží

Výhody čištění vody v bazénu za použití bazénové soli. Jde to i bez chemie, přesvědčte se.

Vodu v bazénu je potřeba během celé sezóny čistit a dezinfikovat. Stále oblíbenější je čištění vody za pomoci bazénové soli, o co jde a jak to funguje?

Výhody čištění vody v bazénu za použití bazénové soli. Jde to i bez chemie, přesvědčte se.

Každý, kdo má bazén ví, jak je důležité o něj správně a pravidelně pečovat. Čištění a dezinfekci vody je potřeba se věnovat pravidelně a využít k tomu i speciálních přípravků, bez kterých to nejde. Všechny takové přípravky ovšem nemusí být jen chemického původu. Sůl do bazénů lze použít pro všechny typy kopaných bazénů, ověřte si však, zda váš bazén má salinizační jednotku, kterou ne všechny bazény automaticky mají. Tato metoda je naprosto přírodní a má i mnohé výhody. Užijte si průzračně čistou vodu v bazénu po celé léto a netrapte se čištěním.

pexels-photo-1426718

Jak to funguje

Mít na zahradě v létě bazén je obrovská výhoda. O bazén a vodu v něm je ale zapotřebí se po celou sezónu starat. Voda se musí pravidelně dezinfikovat a čistit, jen tak bude stále průzračně čistá a zdravotně nezávadná. Klasické chemické čištění vody ale pomalu nahrazuje čištění za pomocí soli do bazénů. Potřeba je k tomu salinizační jednotka, která za pomocí elektrolýzy solného roztoku umí vytvořit zcela přírodní chlór. Chlór se k dezinfekci a čištění bazénu používá již řadu let, takový chlór je však chemického původu. Bazénová sůl je zcela přírodního původu a díky šikovné salinizační jednotce pak vznikne dezinfekční přípravek na bázi chlóru ovšem bez chemie.

pexels-photo-3851955

Výhody používání soli do bazénů

Bazénová sůl nejen čistí a dezinfikuje, velmi účinně také omezuje výskyt řas, bakterií nebo virů ve vodě. Voda je nejen čistá ale také zdravotně nezávadná, oproti běžnému chlóru takto ošetřená voda nedráždí oči ani kůži. Sůl naopak pokožce těla prospívá a ošetřuje ji. Mírně slaná voda v bazénu může také pomoci podrážděnou pokožku vyléčit, příznivě působí na atopické ekzémy i jiné kožní vyrážky a onemocnění. Těšit se také budete moci z opravdu nádherně čisté a průzračné vody, která je jiná už na první pohled.

Jestliže salinizační jednotku nemáte, nezoufejte. Bazénovou sůl je také možné přidávat do vody v bazénu samostatně, nezapomeňte však, že v tomto případě sůl nemůže projít elektrolýzou a voda nebude dostatečně dezinfikovaná. Je tedy nutné využít současně i chemických prostředků.