Zboží

První krůčky

Každé dítě se postupně učí chodit, a proto je potřeba se mu věnovat, aby chůze probíhala včas. Na začátky nám pomůžou různá chodítka pro děti.

První krůčky

Trpělivost je na místě

Pokud Vaše dítě má už vyšší věk, ovšem stále ještě nechodí, tak ho k tomu netlačte násilím, protože by to situaci ještě mohlo o něco zhoršit. Samozřejmě je to významný okamžik ve vývoji, takže i někoho může přijít o něco později. Chce to dát dítěti čas a postupně ho učit pomalu chodit. Uvidíte, že okolo 13. měsíce už bude samo chodit a tím začíná nová etapa i pro rodiče. Hlídání bude zase o něco těžší, protože se Váš potomek bude moci všemožné pohybovat po okolí.

chůze po trávě

Zejména od tří let není žádný problém chodit po venkovním terénu. Doma je nejlepší nechat děti na boso a na ven pořídit dobré boty, jenž poskytují dobrou ochranu chodidel. Nejlépe uděláte, pokud koupíte boty s certifikací pro děti, protože jsou naprosto ideální pro jedince tohoto věku a jejich vůbec první kroky. Pokud svému potomkovi věnujete dostatek péče, času a v prostoru necháte předměty, o které se může opřít, tak samostatné chození zaručeně jednou přijde.

Chodítka

Určitě je začátek chození u každého individuální, takže musíme počítat s časovými odlišnostmi. U této činnosti je velice důležitá opora, jenž zajistí potřebnou stabilitu. O tu se postarají chodítka pro děti, protože je to skvělý opěrný bod. Nemusíte se bát pádu, protože chodítko vyniká dobrou pevností, takže i když se o něj dítě zapře celou váhou, tak se mu nic nestane. Celá konstrukce je na čtyřech kolečkách, aby s ní dítě mohlo velice snadno pohybovat po zemi.

nožky dítěte

Dají se pořídit za dobrou cenu, takže pro naučení prvních kroků je to naprosto ideální zařízení, jenž skutečně funguje. Je navíc opatřeno několika zábavnými atrakcemi, kromě chození se s ním dá i hrát. Hry jsou logického typu, takže při hraní dochází k procvičování přemýšlení a zručnosti, což jsou, do života velice důležité věci. Nikde nejsou žádné ostré hrany či nebezpečné předmět, a proto jako rodič můžete být v klidu. Chodítko totiž naopak pomůže k velkému skoku ve vývoji.