Podnikání

Obezita se dá řešit dvěma způsoby – jídlem a sportem

Hubnutí není snadné ani úplně příjemné, nicméně většinou je nezbytné. Když má člověk čtyřicet kilogramů nadváhu, je jasné, že zátěž musí pryč.

Obezita se dá řešit dvěma způsoby – jídlem a sportem

Hodně lidí žehrá na to, že má problémy uběhnout bez potíží pár metů či že se potí i v zimě během sezení. Často jim však nedochází, že tyto potíže jsou většinou spojené s nadměrnou váhou. Ta samozřejmě není zdravá. To ani omylem. Negativní způsobem ovlivňuje tělesnou schránku a rovněž dokáže nepříjemně potrápit i lidskou duši. Sice se obecně traduje, že obézní jedinci jsou šťastnější, nicméně to je jen pověra. Naopak. Ordinace psychiatrů jsou plné lidí s nadměrnými rozměry.

Meloun

O obezitu by tedy rozhodně neměl nikdo rozumný stát. Vyhnout se jí dá rozumným životním stylem a rovněž neuškodí si jednou za čas spočítat svůj bmi index. Vzhledem k tomu, že z takovéhoto propočtu vzejde obvykle přesnější údaj než z pouhého vážení, doporučuje se spoléhat hlavně na BMI. Není potřeba provádět propočet na papíře. Dnes již k tomu slouží specializované weby, kde je možné si to propočítat rychle, a hlavně bez zbytečných potíží.

Velké číslo v rámci BMI znamená velký pozor. V takovém případě je dobré nelenit a dát se hned do hubnutí. Krokem číslo jedna by měla být změna jídelníčku. Pokud se jedná o obezitu, není třeba se šetřit a rovnou začít radikálně, tedy pořádně od podlahy. Je potřeba vyřadit vše nezdravé, a to jak uzeniny a tučná masa, tak i sladké potraviny a v neposlední řadě také polotovary, které obsahují hodně cukrů, tuků a soli. Toto je nejlepší nahradit ovocem a zeleninou a rovněž i luštěninami. Do jídelníčku hubnoucího je možné zařadit i maso, a to hlavně rybí. Jednou za uherský rok ale není od věci dopřát si i drůbeží.

Měření pasu

Pohyb je zdravý

Zapomínat by se samozřejmě nemělo ani na pohyb. Pohybové aktivity, zvláště ty správné, mají velice pozitivní vliv na ubírání přebytečných kilogramů. Kdo nechce běhat po parku, případně si kupovat kolo, ten klidně může cvičit doma na rotopedu nebo trampolíně. Možností je opravdu veliké množství.