Zboží

Nezávislost je podceňovaná


V dnešním světě je nezávislost velice podceňovaná. Mluví se o ní na mezinárodní úrovni států, tedy nezávislost území nebo i států na vyšším celku, samozřejmě, to je všechno velice důležité.

Ale zcela se opomíjí závislost jednotlivce na státu, která je naprosto klíčová pro daleko zdravější vztah občan a stát. Bez demokratizace těch nejnutnějších potřeb, které si domácnosti mohou vyrábět sami, je naprosto zbytečné mluvit o nějakém zdravém vztahu občan a stát, neboť vždy zde budou působit tlaky z vrchu dolů. Pakliže jsme jako občané závislí na dodávkách energie z velkých státních projektů jako jsou atomové elektrárny nebo uhelné elektrárny, bez možnosti alespoň na chvíli se osamostatnit, nikdy nebude takový vztah bez problémů. Lobbismus, kšefty, zdražování energií a závislost na stabilitě elektrické sítě, to všechno se nám pěkně vymstí v budoucnu.

sun-310144_640

Díky moderním technologiím se tato závislost zmenšuje a pomalu přeměňuje na nezávislost, která by měla být terčem a cílem každého rozumného člověka. Čím méně jste závislí na státu, tím více máte svobody. Čím větší svobodu máte, tím máte větší zodpovědnost, ale zároveň roste i míra spokojenosti s životem. Nejste totiž ovlivněni do takových velkých mezí rozhodováním někoho jiného. A všichni asi víme, jak bolestivé to někdy může být.

photovoltaic-2138992_640

Solární energie představuje demokracii v tom nejsurovějším možném způsobu. Díky produktům jako je elektrocentrála 1200w, skvělým službám společností, které se starají o svého zákazníka, solárním bateriím či možnosti přeprodávat energii zpátky do sítě, právě díky těmto můžeme mluvit o posunu společnosti jako takové do mnohem lepších zítřků – nejen pro naši planetu, ale zároveň také pro nás samotné. Nezávislost na státu je dalším krůčkem, který musí být podporován i státem samotným, neboť čím méně bude lidí na něm závislých, tím více peněz může vložit někam jinam, do vzdělání, do kultury či do pomoci druhým, kteří si pomoci nedokáží.