Móda

Na molo

Fashion week, velmi známý pojem především pro spoustu influencerů, módních návrhářů a obecně milovníků módy. Jak je známo, jedná se o týdenní show předvádění nejnovějších kolekcí, které svým designem vnáší nové podněty do světa módy. Nejedná se však jenom o ukázku práce, ale také o báječnou atmosféru a prodej kousků či celých kolekcí.

Móda

Každoročně se koná nejznámější New York Fashion Week, který v roce 2022 začínal devátého září. Neobešlo se to bez oficiální zahajovací party (Official Kick-Off Party). Na pódiu se potom předvedli například Ayo Collections, Indica Boutique, Krissy King či Bonita-Zita. Nechybělo spoustu vzorů a jasných barev, kterými celý rok 2022 září.

V čele méně známých módních přehlídek stojí mimo jiné také About You Fashion Week, který se tento rok konal v Miláně, a to od dvacátého září na čtyři dny. Kromě vlastních kolekcí značky About You bylo možné shlédnout i nadstandardní kousky značek HUGO, Adidas by Stella McCartney či Puma.

Přehlídka

Na české scéně v tomto roce zřejmě nejvíce zazářil event Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který začínal třetího září. Koná se už od roku 2010, nicméně místo zahraniční tvorby podporuje především tu domácí českou či slovenskou. Inspiruje se však místy, která jsou domovem módy, a to Milánem a Paříží, proto celá akce působí velmi luxusním dojmem. V tomto roce se předvedli autoři jako například Jakub Polanka, Vanda Janda či Technická univerzita v Liberci. Neobvyklým účastníkem je právě Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci. Jednalo se o semestrální a bakalářské práce designu. Její studenti se však nevěnovali pouze oděvu, ale svou pozornost letos zaměřili především také na šperky. Každý detail má svůj smysl a celkový dojem dělá z oslní snad opravdu každého. Mezi modely nechyběli ani muži, na kterých se studenti nebáli použít báječné a výrazné barvy.