Podnikání

Milujte svůj život a dopřejte si pohodlí na sedacím pytli

Proč je dnes takový zájem o sedací pytle, které úspěšně konkurují klasickým pohovkám, křeslům a sedacím soupravám? Na to je jednoduchá odpověď.

Zamilují si je i zvířata – máte doma kočku nebo pejska? Tak jistě dobře víte, že zvířata instinktivně vyhledávají místa, kde se cítí pohodlně, příjemně, a kde mohou doplnit vydanou energii pohybem. Ať už jim nabídnete značkový pelíšek za několik tisíc, nebo obyčejnou kartonovou bednu vystlanou starými hadry, vlezou si tam, kde to bude měkké. A jestliže hadry v kartonu zvítězí, bude vám drahý pelíšek na nic. Tohle ovšem nehrozí u sedacího vaku, ten jejich tělo dokonale obejme, polystyrenová výplň výborně izoluje tělesné teplo, a to je právě důvod, proč zvířata taková místa vyhledávají.

spící kočka

Děti jsou bezprostřední – ponecháte-li dětem přirozenou volnost a příliš je nebrzdíte v jejich projevu, bude sedací vak jednou z prvních věcí, kterou budou chtít vyzkoušet na vlastní kůži. A že to může být příjemný zážitek, prokazuje i velký zájem mladších ročníků o tyto výrobky. V dětském pokoji se objevují poměrně často, ale to neznamená, že jsou určeny pouze pro děti. Ovšem malé děti se v tomto ohledu chovají podobně, jako zvířata – posadí se pohodlně tam, kde se cítí příjemně, bez ohledu na cenu drahých sedacích souprav, které však bývají strohé a s pohodlím mnohdy nemají nic společného.

kocour v pelíšku

Jsou barevné – moderní trendy opětovně obnovily oblibu bílé barvy na stěnách obytných místností. K těm se pak hodí pastelové barvy nábytku a podlahové krytiny, ale řada výrobců se příliš ladí do nevýrazných barev, nebo tu převažuje šedá, tmavě hnědá, nebo dokonce černá. Chcete-li své obydlí výrazněji oživit, věnujte pozornost výběru barev u koberců, závěsů, rolet, polštářků a dalších bytových doplňků. Mezi nimi může vyniknout i sedací pytel nebo vak. Nebojte se barev – syté odstíny dodávají energii a podporují pozitivní kreativní myšlení.