Zboží

Materiál bohatých sukní

Pokud se řekne slovní spojení společenské šaty, každý si jistě představí něco jiného. Některá z žen má radši šaty hladké a splývavé, které kopírují ženskou postavu a dodávají jí ladnou a elegantní siluetu. Pro jiné ženy jsou ty nejhezčí šaty takové, které mají plno sukní, takže jsou do nich přímo vsazeny. V takových šatech si mohu připadat jako princezny či královny, aspoň na chvíli, aspoň na jediný večer. Pokud se podíváme na materiál, ze kterého jsou tyto sukně vyrobeny často zjistíme, že jsou z něčeho, co připomíná síťku. Co je přesně zač, tento oblíbený materiál, který se využívá nejčastěji na šaty?

tylové sukně

Jedná se o tyl. Je to látka, která se vyrábí z polyesterových nebo nylonových vláken, které jsou spleteny právě do síťky. Podle toho, který z vyjmenovaných materiálů je použit, bude mít výsledná látka vlastnosti. Někdy je tím pádem lehce elastická, jindy nikoli. S jeho historií se pojí drobná přitažlivá legenda. Podle ní byla totiž tato látka vynalezena při příležitosti svatby velkého panovníka. Nevěsta si žádala, aby byla skryta před zraky zvědavého obecenstva, ale chtěla kolem sebe všechno vidět a pozorovat.

tylová krajka

Její požadavek byl splněn. Zruční řemeslníci z města Tulle dokázali během pár dní připravit podle jejího přání vytvořit látku, která splňovala vše, co si princezna poručila. Nebo je také možné, že se tyl produkoval již dříve ve Spojených státech americký, kde si je oblíbily tehdejší baletky. Zde si také vydobyl uznání a oblibu, a následně se rozšířil do celého světa. Tyl Prima-obchod.cz je rozlišován podle toho, jak hustě je utkaný, a je tedy buď tvrdý, středí či měkký. V nabídce si taky můžete vybrat již třeba třpytkami upravený, lesklý či matný. Je to vhodný materiál nejen pro vytvoření bohatých sukní ke společenským šatům, ale také jako materiál pro výrobu různých doplňků.