Zboží

Krásná a mladá pleť

Kolagen je základní stavební složkou extracelulární matrix pojivové tkáně. V těle se vytváří hned několik typů kolagenů, a proto jsou nezastupitelnou složkou v mnoha orgánech. Je to látka ze skupiny proteinů, která má velké množství aminokyseliny lysinu a prolinu ve formě hydroxylysinu a hydroxyprolinu. Tato jejich forma vzniká během posttraslančních modifikací za účasti vitaminu C. Kolagen je v dnešní době často skloňován v souvislosti se stárnutím pleti. Je to v pořádku, právě on dodává pleti elasticitu a pružnost. Dlouho ale bylo otázkou, zda jeho dodávání ve formě tabletek či tobolek je určitým způsobem prospěšné a zda doopravdy pomáhá potlačit známky stárnutí.

péče o pleť

Až poslední dobou se staly domněnky jako jeho pozitivní a profylaktický účinek na vznik vrásek či celulitidy vědecky podloženými. Při jeho každodenním používání je možné zaznamenat také zlepšení stavu vlasů, nehtů i kloubů. Během období růstu a dospívání si naše tělo umí vytvářet kolagen samo, ale později, po 25. roku, se tato schopnost ztrácí a tvorba kolagenu končí. Postupně po dalších letech klesá tato tvorba dál a v období okolo 50 let je jeho produkce na 20 % původní hodnoty. Proto se také začaly objevovat různé metody, jak jej do těla vpravit zvěnčí.

péče o tělo

V průběhu let výzkumu a využívání prvních preparátů se zjistilo, že ne každý kolagen se vstřebává stejně rychle a účinně. Jako nejlepší je dnes označován hydrolyzovaný rybí kolagen, respektive jeho peptidy. Do těla ho můžete vpravit v různých formách, ať už jako nápoj nebo klasické tobolky, pevné nebo želatinové. Běžný je také kolagen v prášku. Vyrábí se také s různými příchutěmi, aby užívání nebylo nepříjemné. Využívá se ten nejčistší kolagen, ale společně s dalšími podpůrnými látkami, jako je kyseliny hyaluronová nebo právě již zmíněný vitamin C. Takto je zajištěna nejvyšší možná účinnost.