Cestování

Kouzelník jako součást svatebního dne

Svatební hostina a oslava nemusí být jen formální a strohá, někdy stačí skutečně jen pár drobností, které ji oživí a mezi svatebčany tají ledy a ti se pak chovají více přirozeně. A nemusí to být zrovna za přispění notné dávky alkoholu.

klobouk

Seznamovací losování

Mezi svatebčany byla kdysi známá tzv. karlovarská losovací seznamka. Není přesně známo, kde tato svatební zábava vznikla, snad v Karlových Varech, to však není podstatné. Hra spočívá v tom, že si každý z pozvaných hostů na svatební oslavě vylosuje jednoho hosta, nejlépe opačného pohlaví, ti dva se musí vzájemně vyhledat a jeden druhého pozvat do baru na sklenku alkoholu, nebo třeba i něčeho nealkoholického. Cílem hry je bližší seznámení a nutno podotknout, že má smysl pouze tam, kde se svatebčané příliš neznají.

kouzla

Vzkazy od svatebčanů

Tato hra připomíná vzkaz v láhvi, který putuje napříč oceány desítky let, až se jej konečně někdo ujme, aby se dozvěděl, co se v minulosti odehrálo. Pointa spočívá v tom, že do připravené pěkné dřevěné krabičky nebo truhličky každý z pozvaných svatebních hostů vloží nějaký vzkaz – přání, výzvu, zajímavé myšlenky a zamyšlení, která jsou aktuální a zároveň tak trochu směřují s vyhlídkou do budoucnosti. Krabička se pak zapečetí a novomanželé ji obdrží s tím, že by si ji měli někam uložit a otevřít ji až po deseti letech při výročí svatby.

Překvapení ze strany snoubenců

Pro svatebčany mohou přichystat překvapení i snoubenci. Může to být kupříkladu kouzelnické vystoupení v nejoblíbenější formě tzv. mikromagie, anebo nečekané zmizení nevěsty. Ideální je, jestliže se do zábavy mohou zapojit i ostatní, kouzelník má zpravidla tu zvláštní moc uvolnit zábrany a poněkud upjatou atmosféru měnit na uvolněné klima, kdy lidé mají k sobě blíž.
Snoubenci mohou uspořádat i menší výstavku svých fotografií z dětství a období dospívání, vybrané snímky se rozvěsí na kolíčky na provázku v některém z rohů místnosti, což ji výrazně oživí.