Zboží

Kdy je vhodné používat kartonové obálky

Faktem je, že v současné době se klasické dopisy již prakticky neposílají. Plně je nahradil e-mail, který je mnohem rychlejší a spolehlivější, případně nejrůznější chatovací aplikace, jako Messenger či WhatsApp, které umožňují instantní komunikaci.

Již tedy nemusíme čekat, že dopis dorazí za několik dní, nemusíme se bát, že se ztratí někde na poště. Elektronická komunikace je mnohem rychlejší a podstatně spolehlivější. Není tedy divu, že je mnohem používanější, než klasická pošta.

obalka1

Ta dnes již přepravuje prakticky pouze balíky a úřední dopisy, které musí ze zákona být doručeny příjemci v papírové formě. Přesto existuje spousta typů obálek, které můžeme pro tyto účely použít. Jistě, papírová je stále zdaleka nejběžnější, avšak rozhodně není jediná.

Celkem často bývají používány také kartonové obálky. Ty se osvědčily především při přepravě balíků. A ne, nyní není řeč o krabicích, ale skutečně o obálkách. Možná si můžete říci, že papír je rozhodně lepší. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale ne vždy.

obalka3

Používají se totiž především v případech, kdy se posílá tenká zásilka, která by neměla být zmačkána. Je totiž třeba vzít v úvahu, že na poště se se zásilkami nezachází v rukavičkách. To platí zvláště před Vánoci, kdy je skutečně velký shon a kdy na nějaké ohledy zkrátka není čas.

V kartonové obálce se tedy dají posílat například nezarámované obrazy, nejrůznější certifikáty a jiné důležité dokumenty, které si adresát bude možná chtít zarámovat a vystavit, případně i časopisy, pokud má člověk předplatné.

Je tedy vidět, že ačkoliv karton má své nevýhody – horší manipulaci, malou odolnost vůči vodě a další, přesto má své důležité místo. A je jasné, že jej v dohledné době nic nenahradí. Proto bude tento typ obálek i nadále prodáván a hojně používán pro uvedené účely. Přeci jen, v současné době je to nejlepší možné řešení.