Móda

Jak se obléct do divadla?

V posledních letech se kultura oblékání v divadlech poněkud vytrácí, ale věřme, že ještě není vše ztraceno. Lidé v nepatřičných riflích se asi budou objevovat vždy, ale to neznamená, že bychom se jimi měli řídit. Naopak, je třeba divadelní dress code dodržovat a udržet tak tyto lidi v menšině. Jak se tedy správně do divadla obléci?
Při výběru oblečení vezměte v potaz druh divadelního představení. Jinak se oblékneme, když se chystáme na balet do Národního divadla, jiný outfit zvolíme například na představení studentského spolku v místním kulturním domě. Obě varianty by si zasloužily trochu slavnostnější vzezření, ale balet přeci jenom o něco více.
Muž s motýlkem
Ženy by si především na večerní představení měly obléci šaty či sukni. Případně jsou přijatelné i černé nebo tmavé kalhoty, ale určitě ne džíny. Horní část outfitu by nemělo tvořit tričko, ale spíše halenka či košile. Hodí se i sako nebo svetřík. Boty jsou ideální na nižším podpatku, aby byly příjemné a stále působily velmi elegantně.
Na druhou stranu by se však nic nemělo přehánět. Divadelní představení není ples, a tak se raději vyvarujte velkých rób posázených drahokamy. Nehodí se také topy zdobené flitry a přílišnými třpytkami, které nepůsobí příliš elegantně. Držme se raději hesla „všeho s mírou“.
Baletní představení
Muži by měli do divadel oblékat buď kompletní oblek, nebo alespoň kalhoty a košili. V žádném případě nevolíme opět rifle ani trička či mikiny, a už vůbec ne s potisky a nápisy. Jestliže se pánům do obleku nechce, volíme alespoň slušné kalhoty, tmavé či šedé, a k nim padnoucí košili. Hodí se bílá, ale zvolit můžeme v závislosti na aktuálních trendech i menší vzory, například puntíky či proužky. Dobrou volbou bude i stylový motýlek či košile. Na nohy by muži měli obout elegantní polobotky, v žádném případě ne tenisky či sandále, a to ani v případě teplého počasí.