Zboží

Důležitá péče o váš bazén pomocí bazénové chemie

Bazénová chemie je velmi důležité téma, protože pokud si pořídíte bazén, tak je důležité se o něj také starat. Váš bazén bude potřebovat častou péči. Pokud tomu danou péči pravidelně věnovat nebudete, tak se váš bazén zakalí.

Co a jak používat?

Jednou z důležitých věcí je regulace pH ve vašem bazénu. Pokud v bazénu nebudete mít vyváženou hodnotu pH, vaše voda nebude tak čistá. Hodnota pH ukazuje množství daných vodíkových iontů ve vodě. Můžou vyjít dvě varianty: a) zásaditá a za b) kyselá. Nejideálnější hodnota je 7,0 – 7,4. Při těchto hodnotách bude i správně fungovat bazénová chemie. Většina bazénů ve většině případech používá pH minus, které dané pH snižuje. Tuto hodnotu musíte vždy zkontrolovat, aby nebyla příliš vysoká nebo příliš nízká.

bazénová chemie

Chlorová chemie

V této kategorii najdeme například chlor (tekutý, sypký nebo v tabletách). Pro tabletový chlor je důležitý plovák. Plovák je nádoba, do které se umisťují tablety.

Bez chlorová chemie

V této kategorii máme též formu sypkou, tekutou i tabletovou. Musíte myslet na naší pokožku, aby vás nevysušovala nebo, aby jste z pokožky necítili chlor.

bazénová chemie

Doplňková chemie

Je důležité mít i přípravky proti vápníku, který způsobuje tvrdou vodu nebo vodu s kovy, proti řasám nebo proti kalné vodě.

Doporučením je si k bazénu pořídit i bazénové testery (tyto testery jsou ve formě tablet, kapek nebo proužků).

Pokud doma máte vířivku, máte rádi relaxování, tak je velkou příjemností vonná esence (s vůní vanilky, citronely atd.). O vířivky je taky velmi důležité, aby jste se o ně staraly. Ovšem bazény vyžadují větší péči.

Pokud tedy bazén plánujete, sežeňte si všechny přísady pro chránění vody a hlavně vašeho těla. Pamatujte, že musíte opravdu pravidelně bazén čistit. Čištění není náročné, akorát lidé to zvládnou maximálně pár dní, a pak je to přestává bavit a bazén je najednou kalný. Nezapomeňte si vše podrobně prostudovat, rozmyslete si, zda chcete velký nebo jen malý bazén. Vždy si dejte dohromady všechny detaily.