Podnikání

Co vám nabídnou i ty nejlevnější betonové ploty

Soukromí

Mnozí z vás se jistě rozpomenou na premiérové vysílání reality show s názvem Vyvolení v roce 2005, kde byli lidé pod dohledem prakticky 24 hodin denně, a kdo chtěl, mohli jim nahlížet do soukromí. Něco podobného se dokonce událo již v roce 1993 ve výloze obchodního domu Kotva a lidé se tu dobrovolně nechali doslova „očumovat“ kolemjdoucími, pochopitelně za finanční obnos.

betonový plot

Někteří lidé jsou schopni za peníze udělat téměř cokoli a člověk až žasne, kam až hluboko může klesnout jejich morální profil. Vždyť je přece lidské soukromí jedním z nejcennějších atributů v životě a takový přístup navíc nahrává kamerovému sledování a nenápadně nám je tím předhazováno, že je to vlastně „normální“, a že bychom to měli přijmout jako hotový fakt.

rostliny na zdi

Naštěstí má většina lidí zdravý selský rozum a chrání si soukromí jako oko v hlavě. Přispívají k tomu i nejlevnější betonové ploty, protože přes jejich hradbu se nikdo nepovolaný nedostane, a kdyby to přece jen chtěl zkusit, můžete mít na pozemku vycvičeného psa anebo jednoduše zavoláte policii.

Ochranu před povětrnostními vlivy

Jste-li chráněni před zvědavci z okolí, jistě se vám hodí i zabezpečení před silným větrem a před nárazovým bočním deštěm. Zároveň se tím zabrání přílišnému průniku prachu na pozemek, což se hodí hlavně u frekventovaných silnic a městských chodníků.

Betonový plot může být umístěn šikovně před pergolou nebo altánem a chránit tyto objekty z boční strany před větrnými poryvy, zvláště pak ze severozápadu, odkud vanou studené větry přinášející ochlazení a déšť. Krytí před větrem a deštěm se může hodit i zahrádkářům, kteří pěstují na okraji pozemku zeleninu v záhonech a nechtějí, aby jí vítr polámal stonky a shodil plody. Plot z betonu může významně chránit před průvanem i meruňky a broskve, kterým takové počasí vadí a snižuje to pak množství úrody.