Zboží

Chcete stavět dům?

Existují v podstatě dva typy bydlení. Domy a byty v osobním vlastnictví a ty nájemní. Každý chce někde bydlet, a výběr bydlení musí podřídit svým možnostem. V dnešní době je možná snazší dům postavit a bydlet ve svém, než najít slušný nájemní byt za dobrou cenu, v dobré lokalitě a bez velmi tvrdých požadavků. Je samozřejmé, že majitelé bytů si svůj majetek chtějí chránit, a proto nechtějí byt pronajmout například rodině s dětmi nebo se zvířaty, jenže i takoví lidé potřebují střechu nad hlavou. A pro část z nich by vlastní dům mohl být řešením.

zemní práce

Před stavbou domu
Před zahájením stavby je potřeba toho tolik zařídit. Stavba domu je běh na dlouhou trať, a pokud chcete stavět svépomocí, čekejte s dobou ještě delší. Stavět dům po práci je možná levnější, ale může to mít vliv na váš osobní život. Dobře proto zvažte, jestli nebude lepší nechat si dům postavit. Můžete si najmout jednotlivé řemeslníky na různé úkoly podle odbornosti, a nebo si můžete vybrat stavbu domu na klíč.

vodovodní potrubí

Ať už stavíte cokoliv, musíte mít na paměti, že stavby většinou vyžadují stavební povolení. U budov určených k bydlení je vyžadováno stavební povolení a zpravidla kolaudace. Každý dům musí splňovat bezpečnostní normy a požadavky, bez kterých by stavba nemohla být zkolaudována. Stavební zákon a příslušné vyhlášky a nařízení upravují i přípojky. Každý dům musí být připojeny na veřejnou kanalizaci. Dále jsou třeba rozvody elektřiny, vody a pokud chcete, tak i plyn. Přípojka vody podléhá taktéž stavebnímu řízení, pro které je potřeba dodat stavebnímu úřadu příslušné dokumenty. Obstarat podklady pro vydání stavebního povolení může být někdy těžké, protože lidé kteří nemají zkušenosti v této oblasti mohou mít problémy. Jestli chcete stavět dům a mít všechno v pořádku na první dobrou, je dobré oslovit někoho, kdo všechny podklady vyřídí za vás.