Bijouterie

Krásný náramek, prsten, čelenku, náhrdelník či náušnice nemusí být zrovna vyrobeny z drahých kovů a osázeny pravými drahokamy, a přesto mohou působit luxusním a přepychovým dojmem.
lesklé korálky.jpg
Materiály
Velmi oblíbená je především mezi ženami všech věkových kategorií bižuterie. Z materiálů může být použito sklo, kůže nebo kov, fantazii při volbě materiálu se rozhodně meze nekladou. Díky materiálům, ze kterých je bižuterie zhotovena, je finančně podstatně méně nákladná než pravé šperky, pokud jí budete věnovat řádnou péči, určitě bude následujících několik let vypadat jako nová. V každém případě byste měli zabránit styku s jakoukoliv chemickou látkou, mechanickému poškození a přímému slunečnímu záření nebo naopak silným mrazivým teplotám. Na čištění se doporučuje použít obyčejný kartáček na zuby. Dobře nedělá bižuterii ani vlhko, neodkládejte ji na delší dobu v koupelně a už vůbec se s ní nesprchujte.
Jak vybrat ten pravý kousek
Výběr je opravdu velký a rozmanitý od jednotlivých kousků až po celé sady. Zajít můžete jak do kamenného obchodu, tak zabrousit na internetové stránky. Nejznámějším místem, kde se bižuterie v České republice vyrábí, je Jablonec nad Nisou, výrobky odtud jsou známy po celém světě a vyhledávány spoustou známých osobností.
náušnice s červenými kameny.jpg
Vyrábět můžete i doma
Pokud chcete někoho obdarovat svým vlastnoručně vyrobeným šperkem, tak kromě manuální zručnosti budete potřebovat i materiál a další nástroje a pomůcky. Existuje řada obchodů, které se věnují prodeji komponentů pro výrobu šperků od korálků až po návlekové doplňky a drátky. Stejně tak je dostupná literatura s návody, jak si při takové výrobě počínat, zakoupit můžete knížku zabývající se tímto tématem nebo se obrátit na internet, kde najdete i videa, která krok po kroku znázorňují výrobu šperku. Každopádně hlavní bude vaše fantazie a to, komu budete chtít výrobek věnovat.