Aquapark – zábava pro celou rodinu

Ne každá rodina si může dovolit vyjet na zahraniční dovolenou, či  k moři. Nicméně stále oblíbenější letní aktivitou se stávají právě aquaparky, kterých je i v Česku spousta, takže je z čeho vybírat. Proč jsou ale tak oblíbené? Asi proto, že si na své přijde opravdu každý člen rodiny, nehledě na věku a rodina tak může strávit pohromadě aspoň pár dní a užívat si pocit blízkosti.
 barevný tobogan
Důležité je to, že se člověk tady domluví. Není zde žádná jazyková bariéra a mluví se zde našim rodným jazykem, což pro lidi, kteří žádný cizí jazyk neovládají je určité plus. Když si objednáte něco v restauraci, či stánku, nestane se pak, že dostanete úplně něco jiného, než by si člověk přál.  Tohle platí i v situacích méně příjemných, ať už řešíte nějakou pojistnou událost, nebo nedejbože úraz.
 dítě pod vodou
Je to blízko. Co si budeme povídat, naše krásné, malé Česko je co se rozlohy týče opravdu malé. Takže si můžeme vyjet i na víkend a cesta obvykle nezabere více, než pár hodin. Výhodou je, že kdyby se doma snad něco přihodilo, tak můžeme být zase za pár hodin doma a situaci řešit.
 
Na své si přijde opravdu každý. Ať už je člověku 70, 20, nebo 5… Dnešní aquaparky počítají s návštěvností všech věkových kategorií a nejsou zacíleny na jednu generaci.
Takže se není třeba obávat vyjet na takový pobyt klidně i s batoletem, jsou mělké bazénky, brouzdaliště přizpůsobeny i pro ty nejmenší návštěvníky, spousta aquaparků mají k zapůjčení i plavecké pomůcky a různé hračky.
Dominantou a pýchou každého aquaparku jsou několikametrové tobogány, které můžete sjet buď jen tak, nebo na speciálních podložkách, či nafukovacích kruzích. Aquaparky se samozřejmě předhánějí i o další vodní atrakce, jako je divoká řeka, bazény s mořskou slanou vodou, různé chrliče, masážní trysky, perličky, potápěčská jáma, aquazorbing nebo umělé vlny.
Nutno neopomenout, že aquaparky jsou připraveny i na nepřízeň počasí, takže komplex bývá nejen venkovní, ale většinou i krytý, kde téměř nikde nechybí teplý bazén i s termální léčivou vodou.
relaxace v bazéně
A pokud se vodní zábava omrzí, jsou pro návštěvníky připraveny i wellness procedůry, jako masáže, sauny, solné jeskyně, různé zábaly, kosmetické služby, nebo římské lázně. Pro aktivnější je možnost využít i fit centrum.
Co se venkovních atrakcí týče, nechybí dětské hřiště, někde mají i ping-pongové stoly, volejballové hřiště, obří šachy,  atd.
 
V komplexech nechybí možnost stravování a ubytování, což je vhodné právě pro rodiny, které to mají o kousek dál, aby se nemuseli vracet domů a užít si tak i další den.