
Plánujete na své zahradě výstavbu zapuštěného bazénu a už se těšíte, až se poprvé ponoříte pod hladinu? Co je vlastně na koupání v bazénech tak poutavého kromě toho, že vnímáte příjemný chladivý pocit z vodní masy?
Ionizovaný vzduch – víte o tom, že existují tzv. kladné a záporné ionty, a že ty kladné naopak na náš organismus působí negativně (záporně), a že ty záporné mají působnost opačnou, tedy léčivou? Kladné ionty se často tvoří ve městech – v kancelářích či na jiných pracovištích, v blízkosti silnic a dálnic, kde je v provozu elektronika a domácí spotřebiče a v prostorách s převahou plastických hmot. Vytváří je také tzv. elektrosmog. Kladné ionty brzdí buněčnou regeneraci a urychlují proces stárnutí fyzického těla. Naopak záporné ionty posilují regenerační procesy a prodlužují život. Nejvíce záporných iontů je v přírodě, v lesích a také u vody – u rybníka, řeky, jezera, přehrady či bazénu k zapuštění do země.
Partnerské doteky – citliví lidé při sexu preferují dlouhé milostné předehry, protože si chtějí užít samotného aktu co nejdéle. Součástí milostné předehry jsou především něžné doteky a mazlení a něco podobného můžete prožít i v bazénu, a to třeba ani ne v souvislosti se sexem. Můžete se tu zkrátka navzájem dotýkat a hladit jen tak, jako je tomu v masérském salónu při masáži zad, nohou či chodidel. Doteky pod vodní hladinou umocní příjemný pocit relaxace a budete se tu cítit blaženě.
Skákání do vody – jste vystresovaní a napjatí a potřebujete nějakým vhodným způsobem zklidnit a uvolnit napětí? Pak zkuste dvě osvědčené metody, vlastně tři. Za prvé si pořiďte Magnesii extra a popíjejte ji v průběhu dne, abyste doplnili důležitý antistresový minerál – hořčík. Za druhé vyzkoušejte párkrát vyběhnout schody, a pokud je nemáte, tak si alespoň udělejte třikrát za sebou třicet dřepů. A za třetí by mohly zabrat skoky do vody, třeba po nohou.